Ilmus kogumik „Teadus kolme minutiga“


16.04.2017       FirstName_983076 LastName_983076
  • teadus 3 min.jpg

Kogumik koondab Teaduste akadeemia korraldatud videokonkurssidel osalenud loenguid. Kahe aasta jooksul panid 32 doktoranti Eesti ülikoolidest kolme minutisse oma teadustööd. Raamatus on ka mitmed Tartu ülikooli teadlased.

„Teadus tähendab mitte ainult uute ja oluliste teadmiste saamist, vaid ka nende kommunikeerimist teistele. Selle määratluse viimane sõna annab mõtte esimestele. Kommunikatsioon ei ole lihtsalt eetrisse paisatud bittide, sõnade, piltide, visioonide ega strateegiate valang. See saab tegelikkuseks alles siis, kui sõnum on mõtestatult vastu võetud. Oma teadmisi ja oskusi kolme minutiga ja samas teaduslikku rangust minetamata lahti seletada on omaette väärtus,“ kommenteeris kogumiku sisu Tarmo Soomere, Eesti Teaduste Akadeemia president.

Tartu ülikooli elektrokeemia doktorant Ronald Väli, kelle loenguga kogumik algab, usub, et see raamat väärib tutvustamist laiemale publikule, sest annab arusaadava ja mingil määral ka detailsema pilgu teadusmaailma. „Teaduse aluseks on kommunikatsioon, teadmiste jagamine ja neid oskusi tasub teadlastel alati parandada,“ rõhutab Väli lihtsustamise oskust.

Liimis püherdavad bakterid, päikese- ja tuulekonserv, teaduslik siider, tuleohtlikud jututeemad nõukogude segaperedes – need on vaid mõned teadustööde teemad, mis kogumikus esitlemisele tulevad.

Lugemise ajal tasub käepärast hoida ka nutiseade ja ruutkoodilugeja rakendus: ettekannete juurest viivad lingid videosalvestisteni ning tööde juurde kuuluvate helifailide, animatsioonide ja lisamaterjalideni. Raamatu lõpuosa sisaldab näpunäiteid ja koolitusmaterjale neile, kes peavad oma teadustööd tutvustama mitteteadlastest publikule.

Raamat on saadaval suuremates raamatupoodides. Kogumik ilmus Argo kirjastuse, ERR-i ja Eesti Teaduste Akadeemia koostöös.

Lisainfo: Ebe Pilt, Teaduste akadeemia avalikud suhted, ebe.pilt@akadeemia.ee, 644 5151
 


Lisainfo: Ebe Pilt, Teaduste akadeemia avalikud suhted, ebe.pilt@akadeemia.ee, 644 515